stars
stars

 

 
 

Dôstojné parkovanie pri hrade – konečne!

Boli ste niekedy pri pýche nášho hlavného mesta autom a mali ste problém zaparkovať. Neboli ste jediný. Kedysi som mal kanceláriu na začiatku Zámockej ulice a parkovanie v tomto okolí, či už pre mňa, či pre návštevníkov Národnej rady SR alebo pre návštevníkov Bratislavského hradu bolo doslova utrpením. Ak ste nenašli parkovanie na Zámockej ulici alebo v niektorých z okolitých uličiek ostával Vám už iba takzvaný tankodrom pri hrade oproti Národnej rade SR. Naštastie sa časy pomaly menia a dnes nám už na mieste bývalého „tankodromu“ slúži nová hromadná podzemná garáž. Konečne majú obyvatelia, zamestnanci blízkych firiem, či návštevníci spevnenú a dôstojnú plochu na parkovanie a nebude sa stávať, že niekto so svojim autom zapadne do nánosov blata(ako to bolo bežné na „tankodrome“) alebo nedajbože tam nechá rovno celý podvozok.

Investor začal s budovaním hromadnej garáže približne pred rokom a dnes Vás už víta pohodlné parkovanie v tesnej blízkosti hradu pre 276 automobilov. Navyše na streche garáže je vybudovaný príjemný a podľa môjho názoru aj veľmi vkusný menší park. Garáž navyše okrem denného parkovania ponúka aj nočné parkovanie, kde si môžete svoje auto odstaviť od 18:00 do 08:00 len za jediné euro(čo by som dal za túto vymoženosť ja vo svojom okolí).

Nakoniec už iba podotknem, že garáž je v prevádzke od 15.03.2012 a prevádzkovateľ ponúka prvý mesiac parkovania zadarmo!

RH