stars
stars

 

 
 

2013/2014

V prvom rade by som touto cestou veľmi rád poďakoval všetkým mojim klientom za prejavenú dôveru v roku 2013 a teším sa na spoluprácu v novom roku 2014.

Koniec roku je čas na bilancovanie toho čo sme v predchádzajúcom roku dosiahli a zároveň ideálna doba na stanovenie si nových cieľov do roku nasledujúceho. Takže aký bol ten starý rok? Splnil naše očakávania? Podarilo sa nám splniť predsavzatia? Mal som možnosť stretnúť množstvo úžasných ľudí a videl veľa zaujímavých vecí a miest, začo som veľmi vďačný. Keď človek robí prácu realitného makléra poctivo a s vášňou, je to určite jedna z najzaujímavejších prác akú môže mať.

 

Zhrniem to iba odrážkovo aby som Vás zbytočne nezdržiaval:)  Pre tých, ktorý chcú vedieť niečo viac venujem pár riadkov nižšie.

 

najviac uzavretých obchodných prípadov v jednom roku(počas celej mojej 8 ročnej kariéry), 0 reklamácií(taktiež počas 8 rokov).

každý obchodný prípad po zložení zálohy dotiahnutý do úspešného konca a to je pre mňa to najdôležitejšie(počas celej mojej kariéry).

cez 11.800 likes na Facebooku(najviac zo všetkých realitných kancelárií v SR) na tejto stránke sa dozviete najviac o mne ako o maklérovi, ako aj o mojom prístupe ku klientovi.

 

každá jedna nehnuteľnosť v mojej exkluzívnej ponuke(v ponuke iba u mňa) bola úspešne predaná(priemerná doba predaja cca 4 týždne).

rapídne rozšírenie reklamy vďaka už spomínanému facebooku ako aj dlhodobým(stálym) reklamám na viacerých miestach v meste(reštaurácie, obchody, autoservis a pod.)

ukázal som ľuďom ako má vyzerať správna prezentácia nehnutelnosti, ako sa nenechať oklamať, upozornil som na podvodníkov a mienim v tom pokračovať aj v roku 2014.

 

mal som tú česť podieľať sa pri hľadaní a výbere nehnuteľností k natáčaniu dvoch videolipov(veľmi zaujímavá a inšpiratívna skúsenosť).

okrem „bežných“ nehnuteľností sa mi podarilo dostať do mojej ponuky napríklad prekrásny zámok či poľovnícky revír.

od roku 2013 som držiteľom  licencie od NBS pre finančných sprostredkovateľov. Mám svojho finančného makléra(ktorý sa stará o mojich klientov), ktorý je doslova vynikajúci, ale chcel som vedieť viac aj ja v tomto smere a táto možnosť mi prišla ako najvhodnejšia.

 

To bol rok 2013. A čo pre Vás chystám do nového roku s poradovým číslom 2014?

samozrejme tak ako každý rok sa chystám ešte viac vzdelávať aby som Vám vedel poskytnúť čo najlepšie možné služby.

na mojom FB profile pripravujem album „zo života makléra“ kde sa dozviete o mne a mojej práci ešte viac ako doteraz. Myslím si totiž, že keď si vyberáte makléra a vkladáte do neho svoju dôveru a neraz i celoživotné úspory, mali by ste o ňom vedieť čo najviac. Taktiež tam nájdete aj zábavne a inšpiratívne zaujímavosti 🙂

tak ako v minulom roku sa Vám pokúsim priniesť čo najviac rád a postrehov z realitného prostredia(zaujímavosti od nás aj zo sveta).

 

Akonáhle chceme ako jednotlivci alebo spoločnosť napredovať musíme si priznať chyby. Z môjho pohľadu si za prvé musíme priznať, že slovenský realitný trh má pred sebou ešte dlhú cestu aby dobehol vyspelé západné trhy. Na druhú stranu si taktiež musíme priznať aj čiastočné úspechy, ktoré si všímam za 8 rokov mojej kariéry v tomto biznise. Realitné kancelárie ako aj makléri(samozrejme nie všetci) si už uvedomujú, že táto práca nieje beh na krátku trať a že sa treba neustále vzdelávať, stretávať sa s odborníkmi v odbore, udržiavať dobré vzťahy ako s maklérmi zo svojej realitnej kancelárie, tak aj s maklérmi z konkurencie ale v prvom rade s klientami.

Teraz pekne naspäť k tomu čo všetko treba zlepšovať: v prvom rade je to vzdelávanie, či už na strane maklérov alebo klientov, lepšia legislatíva pre všetky zúčastnené strany(momentálne je podľa mňa úbohá), etika a morálka, taktiež pre všetky strany.

V ďalšom rade vidím stále veľký problém vrámci spolupráce medzi realitnými maklérmi. Nechcem tu uraziť realitné kancelárie ani maklérov, ktoré sú ochotné spolupracovať, lebo od mojich počiatkov sa spolupráca jednoznačne zlepšila. Z ďalšieho pohľadu musím povedať, že stále veľmi nedostatočne. Jednoducho je tu stále veľa maklérov, ktorí si neuvedomujú, že v prvom rade zastupujú záujmi klienta a až potom tie svoje a každá NIE spolupráci v podstate znamená, že zastupujú v prvom rade svoje záujmi a hrajú sa na svojom „svojom“ piesočku, namiesto toho aby sa starali o záujmi klienta.

Zo všetkého spomínaného by som vybral najdôležitejšiu vec na ktorej sa zhodujeme všetci skúsený makléri: slovenský trh dokážu naozaj zmeniť iba dobre informovaný klienti, ktorí budú vyžadovať profesionálne služby od nás maklérov.

Samozrejme vecí, ktoré treba zlepšiť je oveľa viac, nielen naprieč celým realitným trhom ale aj celou spoločnosťou. Dúfam, že sa nám to všetkým postupom času podarí a nebudeme sa pozerať iba na vlastné záujmi.

Na koniec Vám už len poprajem všetko len to NAJLEPŠIE v novom roku, nech sa Vám darí ako v súkromnom, tak i v pracovnom živote. PF2014.